Aspecte de la lansarea numărului 64-65 (iulie-decembrie 2017) al Revistei MEMORIA ETHNOLOGICA – marţi, 19 decembrie 2017, ora 14, în Holul Palatului Administrativ din Baia Mare.
Au prezentat cel mai recent număr al revistei: dr. Ștefan MARIȘ (manager CJCPCT MM), conf. univ. dr. Delia SUIOGAN (prodecan al Facultății de Litere din Baia Mare), Pamfil BILȚIU (folclorist), Gheorghe PÂRJA (scriitor).
Au colindat elevii de la Colegiul Național „Mihai Eminescu” din Baia Mare şi Grupul de Interpretare al Ansamblului Studenţesc NORD (Centrul Universitar Nord din Baia Mare).
Eveniment din cadrul programului – „Crăciun în Maramureş” organizat de Consiliul Judeţean Maramureş şi instituţiile de cultură judeţene